pondělí 12. 10.
E CONVERSO
20:30, Jazz bar
dočasně mimo provoz

info

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény a volné improvizace.“ E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně otevřené kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním zvukem a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.

Těleso prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ni (Paris Jazz Club, Brno Jazz Fest, Are You Free?, Near, Hevhetia Fest Košice, United Islands, Stimul Festival, Živá Ulice, Žižkov Meets Jazz, Slánské Jazzové Dny, Jazz Goes to Town…). V rámci festivalu Stimul kapela hrála před Colinem Stetsonem, na Jazz Goes to Town před triem Brötzmann – Swell – Nilssen-Love. V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album Konspirační teorie. V březnu 2018 vyšlo u stejného vydavatelství druhé album Umělecká sebevražda / Radikální kreativita, které bylo nahráno živě, a na podzim roku 2022 třetí studiové album Pásla Milá Satana. E Converso patří mezi nejprogresivnější jazzové projekty v České republice a jejich vystoupení jsou vždy mimořádným zážitkem.

Sestava:
Michal Wróblewski – saxofon
Vladimír Micenko – baskytara
Jan Pisklák – kytara
Jan Chalupa – bicí nástroje


 
Doporučujeme